Jak wybrać idealne miejsce na Twoją wyjątkową sesję zdjęciową?  


Idealne miejsce na sesję zdjęciową

Wybór odpowiedniego miejsca na sesję zdjęciową nie zawsze jest prosty: nie każdy ma od razu, jeszcze przed umówieniem się na zdjęcia, konkretną koncepcję sesji w głowie. A to od niej najbardziej zależy dobór miejsca (oczywiście, z przyjemnością pomożemy Ci w tym, jak i zasugerujemy np. konkretne miejsca w plenerze, jeśli sama nie masz pomysłu :)).

Przede wszystkim, zastanów się, na czym Ci zależy: trudniej osiągnąć romantyczny klimat sesji zdjęciowej wykonując zdjęcia w rozpadającym się budynku, a szalony i ekstrawagancki w parku. 😉

Ważne jest, byś czuła się dobrze w miejscu i stylizacji, które wybierzesz – jeśli na co dzień źle się w czymś czujesz (np. w ciemno umalowanych ustach albo w stylu hippie), nie zmuszaj się do tego podczas sesji fotograficznej, bo będzie miało to wpływ na pozowanie i efekty w postaci zdjęć.

Warto wziąć też pod uwagę aspekty logistyczne. 😉 Jeśli chcesz mieć zdjęcia w kilku stylizacjach, być może warto rozważyć sesję studyjną, gdzie możesz swobodnie i bez skrępowania zmienić ubrania – nie każdy lubi przebierać się w plenerowych warunkach (np. w fastfoodowej toalecie, czy za blendą przyniesioną przez fotografa ;)). Jeśli na sesji ma być obecna wizażystka, a Ty wymarzyłaś sobie, aby zakręciła Ci Twoje na co dzień wyprostowane włosy – pamiętaj o tym, że będzie potrzebny prąd, by podłączyła lokówkę (a więc w grę wchodzi sesja studyjna lub przygotowania do sesji plenerowej np. w Twoim mieszkaniu).

Do sesji w bieliźnie idealnie nada się apartament, czy inne wynajęte wnętrze, ale jeśli masz ładne, jasne mieszkanie – nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać ją właśnie w nim (a przy okazji zaoszczędzić trochę pieniędzy na wynajmie ;)). To miejsce w przypadku sesji buduarowych sprawdzi się też dlatego, że jest to w całości „Twój świat”, Twoje zacisze, gdzie czujesz się bezpiecznie i komfortowo (zresztą z podobnych powodów we własnym mieszkaniu polecamy robić także sesje ciążowe, rodzinne, czy dziecięce).

Także oświetlenie miejsca ma wpływ na efekt końcowy na zdjęciach – zupełnie inaczej wygląda ciało i twarz oświetlone lampami studyjnymi (które zresztą zapewniają szeroką możliwość dostosowania go do swoich potrzeb, jednak w naszej opinii nie zastąpią światła zastanego), a inaczej muskane promieniami słońca wpadającymi przez okno.

A Ty? Masz już swoje idealne miejsce? 🙂

 


Interesuje Cię sesja zdjęciowa?

Poznaj naszą ofertę!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments